Благодійний фонд об'єднання церков

Розповідь ведеться від імені пастора церкви «Царство Боже» в м. Ківерці Олеся Рудинця
За своєю природою я належу до типу людей, які не можуть стояти осторонь, коли бачать людську біду. Довгий час я не мав змоги якось по-особливому надавати допомогу тим людям, котрі її дуже потребують, а тому моя діяльність нічим не відрізнялась від діяльності багатьох інших, тобто носила обмежений, так би мовити локальний, характер. Проте кілька років тому з’явилася чудова можливість займатися роздачею гуманітарної допомоги. Спричинено це було головним чином тим, що єпископ Олександр Рудинець за браком часу не міг організовувати благодійну роботу в церквах, що входять до Духовного Управління Християнських Церков «Царство Боже» в Україні, а тому такі обов’язки були передані мені. З того часу мою скромну особу почали зараховувати до благодійників, хоча я сам зовсім не прагну широкої відомості, а лише хочу й надалі продовжувати роботу для допомоги нужденним і цим прославляти Бога. Зокрема, пригадується випадок, коли до мене звернувся чоловік з Шацька, який через свою інвалідність потребував допомоги у вигляді підгузків та інвалідного візка. Причому він дуже хотів візок однієї з відомих німецьких фірм. Великим свідоцтвом для цього чоловіка та й для усієї нашої команди стало те, що з-посеред нового щойно доставленого вантажу виявився візок саме цієї фірми.
Щодо благодійної роботи, то спочатку роздача гуманітарної допомоги проводилась на основі тих речей, які ми отримували від Волинського обласного благодійного фонду «Плече», і являла собою розподіл цих матеріальних цінностей між членами церкви та потребуючими людьми міста Ківерці. На сьогодні масштаби такої діяльності суттєво розширено: допомога з-за кордону приходить безпосередньо на церковне об’єднання і спрямована на охоплення якомога більшої кількості людей. Зокрема, медичним устаткуванням, матрацами, меблями забезпечувались за нашого сприяння Ківецівська районна лікарня, лікарня в смт. Колки та Центр реабілітації в с. Журавичі, допомогу у вигляді одягу, милиць, костилів та окулярів надано багатьом сільським та селищним радам району та області, дитячому садочку в с. Словатичі надано меблі, іграшки та канцелярське приладдя, функціональні медичні ліжка отримав Луцький госпіталь для інвалідів, а Ківецівський будинок культури було забезпечено руберойдом для покрівлі даху. Крім того, з допомогою партнерів з німецької організації «Gain» нам вдалося умеблювати стільцями, партами та дошками чотири класи ЗОШ № 4 м. Ківерці. Інші школи міста теж не залишились без підтримки. Також в м. Ківерці по три дні щотижня функціонує пункт видачі гуманітарної допомоги.
Крім запланованого розподілу матеріальних речей надається допомога й окремим людям, які звертаються до мене зі своїми потребами. Також час від часу адміністрація області направляє до нас людей, які потребують допомоги у вигляді підгузків та інвалідних візків. Принагідно можемо зазначити, що одна з київських організацій ВГО «Платформа оздоровлення суспільства» з нашою допомогою була забезпечена комплектом парт та стільців.
Оскільки наш благодійний фонд утворений при церковному об’єднанні, то найбільша увага приділяється регіональним церквам, а також служінню «Милосердя». Це служіння активно здійснює благодійну роботу в центральній церкві ДУХЦ «Царство Боже», і потребує матеріальної допомоги для видачі під час щотижневих суботніх обідів для потребуючих. Дуже приємно підтримувати церкви в районах та містах, тому що внаслідок проведення соціальної роботи кардинально змінюється ставлення владних структур до церкви та відбувається проповідування слова Божого через діла, які обов’язково мають підкріпляти сказане нами. Зокрема, церква м. Олевськ отримала від нашої організації функціональні медичні ліжка, парти та стільці, одяг. Для Недільних шкіл «Царства Божого» ми надаємо м’які та розвиваючі іграшки, подарунки та ігри. Восени всім діткам з церков було роздано шкільні портфелі з новим канцелярським приладдям. В час новорічних та різдвяних свят я планую закупити продуктів і занести їх малозабезпеченим одиноким бабусям, списки яких мені надають соціальні служби м. Ківерці.
Звичайно крім хороших емоцій та гарячих слів вдячності, є в цій справі й сірі будні, адже ми постійно потребуємо фінансування нашої діяльності: для оплати оренди складський приміщень, виплати благословення працівникам, котрі працюють не на волонтерських засадах, на транспортне забезпечення (вимагає найбільше витрат). Але Бог допомагає і люди жертвують з вдячності.
В мене на серці не припиняти такого роду діяльність, і за можливості займатися нею й надалі для того, щоб проповідувати Євангеліє не лише словесно, а й посередництвом соціальної роботи.