Табори

Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори
Табори

Виникнення ідеї організації та проведення дитячого табору Недільної школи було спричинене, найбільшою мірою, бажанням лідера дитячого служіння Оксани Третяк реалізувати той творчий потенціал, який до цього часу використовувався лише в служіннях Недільної школи або в підготовці таборів Підліткового клубу, що існував при церкві раніше. Першопочатково  основною ціллю проведення табору було визначено донесення до дітей  Благої звістки, відкриття їм цінності та вагомості Божої жертви та Його любові до всіх людей. Табори від самого початку зорієнтовані на оздоровлення дітей Недільної школи та дітей за межами церкви і одночасне ознайомлення їх з новим способом життя, показ Божих пріоритетів та цілей життя, а також широке залучення всього вчительського (і не тільки) складу дитячого служіння до виховної роботи та формування в них лідерських навичок і вмінь. Уже чотири роки поспіль проводяться табори такого типу і щоразу оздоровлюється  близько ста п’ятдесяти дітей. Значимість цих таборів виявляється ще й у тому, що програми для них, їхня тематика та навчальні матеріали завжди є індивідуальними розробками служителів «Царства Божого».
Протягом тривалого часу сформована команда служителів, яка вже з початком нового року починає працювати над підготовкою до табору і розробляє ідеї для проведення більш успішного відпочинку дітей. Приємно, що дітей до табору відправляють не тільки прихожани нашої церкви та жителі міста Луцька, а й батьки дітей з інших регіонів Волинської області. Нам дуже важливо, аби діти після повернення додому не лише почувалися відпочилими, але й отримували певні знання, переоцінку цінностей, виховання почуття відповідальності, обов’язку, постійності. Саме тому щороку організовуються тематичні табори, які передбачають певний тип поведінки та розпорядок часу відпочинку. Скажімо, минулорічний табір «Гаряча точка» був зорієнтований на військову тематику і відпочиваючі протягом тижня мали можливість тією чи іншою мірою відчути необхідність чітко дотримуватись визначених приписів та норм.
За часу існування дитячих таборів у їх проведенні активну участь брали такі члени та прихожани церкви «Царство Боже», як:  Рудинець Олександр та Рудинець Ольга, Рудинець Олекса та Рудинець Катерина, Третяк Оксана та Третяк Олександр, Рудинець Тарас, Гльоза Павло, Петренюк Віталій, Касюрак Ірина, Кучій Анжела, Степанюк Руслана, Лисюк Ярослава, Медведєва Ольга, Кравчук Анастасія, Ніколаєв Дмитро, Потапець Олександр, Кревська Ірина, Степанюк Діана,  Потапець Ольга, Грицюк Богдана, Трофимюк Ілона, Ніколаєва Ірина, Рінг Ірина, Варениця Андрій, Красій Оксана, Каленюк Юлія, Тарасюк Ольга, Березна Юлія, Педченко Анна, Левчук Лілія.
Долучалися до організації таборів також Дмитрук Наталія, Савченкова Ольга, Мельник Наталія, Ковальчук Ілля, Ковальчук Оксана, Лозовський Олександр, Лозавська Валентина, Лоза Олег, Рудинець Олександра, Пасічник Ірина, Стукан Анна, Вудвуд Ольга, Передрій Юлія, Рудинець Ярема, Гань Ірина, Стукан Ірина, Шеремета Ірина, Антонович Валентина, Бебко Ярослав, Пилипчук Світлана.
Дитяча місія України, Волинський обласний благодійний фонд «Плече», церква «Царство Боже», Волинська обласна благодійна організація «Милосердя», «Ярема», фірма «Ельбе».
Щодо специфіки проведення таборів, то кожного року вона визначалась іншим чинником – темою табору або біблійною історією. Зокрема:
14-21 липня 2007 року – табір «Острів скарбів»
Цілий тиждень більше 160 дітей займалися цікавими пошуками скарбів і поступово застосовували їх у повсякденну діяльність та поведінку посередництвом виконання різного роду завдань. Зокрема, щоденні уроки спрямовані були на дослідження Біблійних принципів стосовно таких безцінних якостей, як: любов, радість, мир, довготерпіння, милосердя, доброта, віра тощо. Діти навчались жертвувати чимось дорогим на користь інших, робили кроки назустріч тим, хто до того був для них неприємним у спілкуванні, покорялися і отримували нагороду за стримання і готовність послужити. Крім того, кожен мав свого таємного друга, від якого протягом усього табору отримував знаки уваги та подарунки. Щодня відпочиваючі купалися в озері, грали у різні ігри, дивилися мультфільми, відвідували гуртки танців, капоейро, вокалу та брали активну участь у проведенні вечірніх концертів.
Наприкінці табору діти просили прощення у Бога за те, що так часто замість хороших якостей та зразкової поведінки вони використовували зовсім інші якості та цим засмучували Бога.
11-18 липня 2008 року – табір «Ковчег»
Цього року за основу для біблійних уроків було взято старозавтню історію про потоп, а відтак назва табору «Ковчег» визначалась тематичним спрямуванням навчальної частини.
Протягом семи днів діти змогли дізнатися багато цікавого про усе Боже творіння. Завдяки цікаво розробленій програмі діти на основі розповідей про рослинний та тваринний світи і їх особливості навчалися важливим постулатам: необхідності берегти природу та навколишній світ, цінувати все, що навколо нас. Найвищою ж постаттю в усіх цих розповідях виступав Господь. Саме на Його всемогутності і всесильності робився акцент, і саме в Ньому діти віднаходили причину ідеальності цього світу. Врешті, діти дякували Богу за те, що людина – і вони зокрема –є найкращим Його творінням, а також за все прекрасне, що їх оточує.
Крім того, оригінальності та цікавості табору надавали його головні казкові герої – мавпочки Чічіто та Чіта-Мулата, які своєю присутністю щовечора розважали усіх відпочиваючих.
1-8 липня 2009 року – табір «Не просто так»
Мета табору – допомогти дітям усвідомити свою неповторність та навчити їх поважати та цінувати себе самих. Акцент робився на тому, що кожен з них дивно створений і особливий: кожен отримав досконалу зовнішність, наділений талантами і має своє призначення у цьому житті. В таборі було багато сиріт, які, на жаль, найчастіше обділені ласкою та любов’ю, і яким зазвичай найважче пояснити, що вони гарні, талановиті та повинні бути щасливими. Ми були готові до цього та зробили усе, що могли, аби допомогти їм відшукати у собі таланти та різного роду вміння. По завершенню табірного відпочинку усі, хто в ньому був, плакали та не хотіли їхати додому.
За відгуками дітей можемо судити про те, що їм сподобалась програма та відпочинок у таборі. Щодня вони мали можливість розважатися стрибанням на батутах, їздою на роликах та велосипедах, спусканням з «тарзанки», катанням на каруселях і гірках та грою в іграшкових кімнатах.
Ми щасливі, що допомогли дітям сформувати правильну самооцінку, бо це дуже важливий чинник у сучасному житті та суспільстві. Важко жити, коли світ для тебе сірий та злий і коли немає надії, що будуть зміни. Ми усіма силами намагалися показати відпочиваючим, що існує інший світ – світ любові і добра, господарем та керівником якого є Господь. Бог торкнувся кожної дитини та подарував мир і радість, впевненість і здорову самооцінку.
21-31 липня 2010 року – табір «Гаряча точка»
Цьогорічний  табір в залежності від вікової категорії охоплював різні часові відрізки – 7 днів для молодших груп (до 12 років) та 10 днів для підліткових груп.
Оскільки програма табору була співвіднесена з військовою тематикою, то  за основну ціль ставилось виховання протягом часу відпочинку справжніх воїнів; але не тих, які воюють, а гідних особистостей – борців, які відстоюють благородні цінності в повсякденному житті.
Зустрічали відпочиваючих по-особливому: при в’їзді у табір було зроблено медичний огляд для дітей, під час якого кожен з них повинен був пройти особливий рентген – ксерокопіювання відбитків руки, вхід у табір нагадував великий рот з зубами, а зустрічаючі були переодягнені в лікарів і таким чином створювалось враження медичної комісії під час прийому до лав Армії.
Усі діти ще в Луцьку були поділені на групи-взводи, у кожного з яких був свій капітан.
Програма дала змогу кожній дитині на початку табору отримати військове звання, а до завершення відпочинку внаслідок хорошої поведінки (служби) –  підвищити його та змінити погони.
Ранок у таборі розпочинався зарядкою та ранковим збором, під час якого діти співали гімн табору та представляли  девізи взводів. Після сніданку діти прибирали у своїх кімнатах, а капітани перевіряли якість виконаної роботи. Щоденно відводився час на навчальну частину, різноманітні гуртки, виділявся особистий час, під час якого відпочиваючі могли спілкуватися, знайомитись з новими людьми, писати листи. Розважальна частина включала купання в озері та ставку, катання на велосипедах, роликах, з’їжджання з саморобної гірки та тарзанки, спортивні ігри та вечірні шоу-програми.
Щовечора усі взводи поетапно готували представлення команди, рекламу, пародію на фільм, показ мод різних народів світу, змагання за оскар найфантастичнішого фільму 2010, конкурс стінгазет  і т.д. Для вечірнього виконання гімну на дітей чекали герої табору, якими цьогоріч були студенти поліцейської академії (пародія на фільм «Поліцейська академія»).
Після шоу-програми діти спілкувалися в командах разом зі своїм капітаном, а також отримували вечірні солодощі. Крім того, кожного дня усім дітям були вручені приємні подарунки, які, ми надіємось, ще довго нагадуватимуть їм про табір і все те, що вони в ньому дізналися та взяли в своє життя.